Ludzie

1. Paweł Kasperkiewicz

5 lipca 2008 roku, podczas zjazdu eksploratorów jaskiń na Słowacji w pobliżu jaskini Pod Spiskou, w przypływie energii, powołałem Fanklub Speleoklubu Bielsko-Biała. Od tego czasu wiele się zmieniło…, choćby to, że jestem już pełnoprawnym członkiem SBB. Fanklubu nie zamierzam zamykać, bo ta działalność wyraża moje wewnętrzne uznanie dla „klubu ”. W pierwotnej wersji Fanklub miałem tworzyć... tylko ja, ale okazało się, że jest kilka dusz chętnych do dołączenia.

2. Honorata Kaczmarek (Honka / Dziewczyna Chłopaka z SBB)
 
Dołączyła 21.11.2009. Zagorzała miłośniczka gór i koni. Lubi słuchać Ciszy Jak Ta (albo jakoś tak) i ogólnie jest "Sympatyczną Panną Honką z turnusu trzeciego".

3. Beata Michalska-Kasperkiewicz (BIBI)


Dołączyła 17.01.2010. Wieloletnia i zasłużona członkini SBB. Miłośniczka Prezesa i swojego Psa.

4. Anna Sobańska „Hanuś”
Dołączyła 17.03.2010.  Miała przysłać ulubione zdjęcie i swój adres e-mail, ale jakoś jej „schodzi”, więc awansem zostaje dopisana do listy jako „numer 4”. Zdjęcie kajakarki. 


5. Wanda Ganszer „Wandka”
Dołączyła 30.08.2010.  Jeździ na rowerze, na skitourach, spaceruje po górach tych niskich i wysokich. Uprzyjemnia nasze wyjazdy te dłuższe i kilkugodzinne. Wychowuje jednocześnie panów Ganszer - co w przypadku tego starszego jest wyczynem tytanicznym i zasługuje na najwyższe uznanie.
6. Błażej Nikiel „Błażej”

15.09.2010 zadeklarował chęć dołączenia do Szanownych Pań Członkiń Fanklubu. Uprawia różne „sporty” mniej lub bardziej ekstremalne. Z grzeczności wstawiłem jego normalne zdjęcie i nie napisałem jaki ma prawdziwy przydomek.


7. Ludmiła Witańska „Ludmiła”Dołączyła do Fanklubu SBB 31.10.2010

Mój kolor włosów okryty jest zła sławą, co daje mi przewagę nad ludźmi posługującymi się stereotypami. Oprócz speleo lubię lawendę i sałatki które przygotowuję na wypadek wtargnięcia jaskiniowców.

8. Agnieszka Korczyk „Ines”


Dołączyła do Fanklubu SBB 31.10.2010.
Żona Taternika Jaskiniowego Sebastiana, kobieta wrażliwa na piękno gór i jaskiń, wielokrotna członkini grupy wspomagającej wyjścia jaskiniowe SBB. Potrafi się doskonale wczuć w różne role i wpasować w każdą sytuację. Zdjęcie wykonane podczas pożegnania jednego z Weteranów Speleoklubu Bielsko-Biała.
 


9. Agnieszka Wróbel „Agnieszka”, "Aga" albo „Wróblowa”Dołączyła do Fanklubu SBB 20.02.2012.
Kiedyś "koleżanka z pracy”. Dzisiaj - zagorzała klubowiczka SBB aktywnie spędzająca każdą wolną chwilę, której nie ma. Niezwykła, rozwojowa. Zawodowa Hetera.
 

10. Harry Groebl „Harry”


Dołączył do Fanklubu SBB na rozpoczęciu sezonu Speleoklubu 02.06.2012.
Niestety nie ma go już z nami. Odszedł w 2017 roku. Był niezwykle zaangażowany w życie górskie i towarzyskie. Prawdziwy przyjaciel pomagający w kontemplacji upływającego czasu. Pełen tęsknoty istot spoza stałego lądu. Jest z nami choć po drugiej stronie lustra.

11. Zbigniew Mastalski "Masztalski"


Pasowany na Członka Fanklubu przez "Wróblową" podczas imprezy Karnawałowej w dniu 09.02.2013. Jeden z nielicznych mężczyzn wciągniętych na Członka przez kobietę... Mało "jaskiniowy", ale za to świetny kompan górskich podróży pieszych i narciarskich, biwaków letnich i zimowych, transportu wodnego (wytrawny żeglarz) i lądowego (kierowca pojazdów mechanicznych o napędzie "różnym").


12. Bejke


Dołączyła do grona Fanklubu SBB w 2014 roku na czerwcowej wyprawie kanioningowej do Włoch i Słowenii. Choć miała dopiero kilka miesięcy, rozpoczęła aktywną podróż po Europie. Jest maniakiem wszelkich aktywności związanych z wodą, błotem czyli wszystkim tym, co wiąże się z wilgocią. 


13. Marek Sobański


Dołączył do grona Fanklubu SBB w 2014 roku na czerwcowej wyprawie kanioningowej do Włoch i Słowenii. Choć trochę ukrywa się ze swoimi pasjami i jest osaczony przez kobiety, to po cichu realizuje swoje zamierzenia. Generalnie wszystko robi po cichu. 

14. Kamil Oślizło

Zapragnął być członkiem Fanklubu SBB w 2015 roku podczas wyprawy canioningowej do francuskich Vercors(eów). Wspiera ekipę deklarując pomoc ratowniczą, a jednocześnie niezbyt chętnie pali się do noszenia sprzętu canioningowego ;-) 15. Rafał Konior - rasowy fanklubowicz


Został członkiem Fankulbu w 2015 roku. Niezrzeszony do dzisiaj, ale wieloletni, wierny fan Speleoklubu Bielsko-Biała. Czynnie uczestniczy w imprezach organizowanych przez Członków SBB. Jest znany z Pucharu 10, 12 i 1000 wzniesień, a także z chodzenia po żarze ogniskowym i kąpania się w przeręblu.


16. Bożena Janik - MiłośniczkaMiłośniczka gór wszelakich, pięknych widoków i SBB. Wstąpiła do Fanklubu w dniu 15.12.2016.

17. Elżbieta ImielskaInteligentna, błyskotliwa, piękna wewnętrznie bo piękno zewnętrzne trochę tak jakby przeminęło po trzecim porodzie. Wspaniała matka, ale bez pewności, czy dzieci to potwierdzą. Lubię pozytywnych ludzi i góry. W dniu 24.11.2018 myślała, że utworzy Fanklub SBB i zostanie jego prezesem, ale okazało się, że się spóźniła o 10 lat... 24.11.2018 na Zakończeniu Sezonu SBB które odbyło się w Rycerce Górnej została kolejnym członkiem Fanklubu SBB. Zgłosiła również chęć dołączenia do grupy cyklistów, ale prośba ta zostanie rozpatrzona wiosną 2019.

Brak komentarzy: